O stronie

       

        Jak wiadomo bóle kręgosłupa nie są niebezpieczną chorobą zagrażającą życiu, jednak stanowią swego rodzaju plagę, która nęka społeczeństwo XXI wieku, dlatego też bardzo często nazywana jest chorobą cywilizacyjną. Cierpiący na bóle kręgosłupa na co dzień nękani są objawami bólowymi krzyża, karku oraz bólami głowy, które z czasem stają się coraz bardziej uciążliwe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Na bóle kręgosłupa cierpią bardzo często sportowcy, wszak sport to zdrowie:) ale czy zawsze?  Nieprawidłowe schematy ruchowe, kompensacje, które sami potrafimy wytworzyć w celu odciążenia bolesnego stawu w powolny, ale podstępny sposób mogą powodować przeciążenia, a w końcu nawet uraz.

 
       Największym problemem, jaki towarzyszy pacjentom podejmującym leczenie dolegliwości kręgosłupa jest przeświadczenie, że leczenie musi zawsze przynosić błyskawiczne i trwałe efekty. Typowym dla naszych czasów jest zasypywanie nas ciągłymi reklamami środków przeciwbólowych "dobrych na wszystko". Przyzwyczailiśmy się to tego, że bóle gardła oraz gorączka powinny ustąpić w ciągu pierwszej doby. Jakkolwiek intensywne bóle kręgosłupa spadają na nas jak grom z jasnego nieba, jednakże okres w jakim następowały przeciążenia oraz niekorzystne zmiany w naszym ciele prowadzące do schorzeń kręgosłupa, trwa bardzo długo. Bardzo często taki proces rozpoczyna się już w młodym wieku na skutek wrodzonych zmian lub nabytych nieprawidłowych wzorców oraz wad postawy, których przyczyną są zaburzenia funkcji kręgosłupa.

      Na naszej stronie zajmujemy się tylko i wyłącznie bólami pleców o podłożu ortopedycznym, które są wynikiem przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała. Dlatego też bardzo ważne jest, aby przed zastosowanie naszych porad koniecznie upewnić się, czy nie ma innych przyczyn dolegliwości, takich jak np. choroby organów wewnętrznych oraz przewlekłe stany zapalne, gdyż wymagają one innych metod leczenia niż te, które przedstawiamy.  


 

 

 

 

 

 

Blue Taste Theme created by Jabox