Kręgosłup jako źródło choroby

By dawidNo Comments

 

 

  Każdy człowiek w pewnym momencie życia zaczyna odczuwać dolegliwości  związane z kręgosłupem. Dotyczy to szczególnie osób po 30. roku życia.  Dolegliwości bólowe kręgosłupa w krajach rozwiniętych osiągnęły obecnie      rozmiary epidemii. Na przykład w Niemczech cierpi na nie ok. 30 min ludzi, a w  Szwajcarii – 50% osób dorosłych. W tych krajach schorzenia kręgosłupa są  podstawą przeszło połowy wszystkich wniosków o przyznanie renty. W Polsce co trzeci Polak cierpi na bóle kręgosłupa, a co trzecie dziecko ma wady postawy.

 
 
Na schorzenia dysków cierpi co¬raz większy odsetek ludzi młodych. Odpowiednie postępowanie pacjenta może, w zależności od schorzenia, doprowadzić do całkowitego wyleczenia, a na pewno do złagodzenia dolegliwości. Ważne aby pamiętać, że w procesie leczenia ogromne znaczenie ma nie tylko działanie lekarza, ale także zachowanie pacjenta! Bardzo ważne jest pozytywne psychiczne nastawienie do własnego ciała i choroby. 

Za schorzenia dysków uważa się każdą dolegliwość, spowodowaną bezpośrednio albo pośrednio przez krążek międzykręgowy. Wiele z nich – choć spowodowanych uszkodzeniem dysku -zaczyna się w stawach międzykręgowych, ścięgnach kręgosłupa albo mięśniach pleców.
 
Zabiegi chirurgiczne - w ostatnich dziesięcioleciach lepiej zrozumiano mechanikę i dynamikę kręgosłupa. Znacznie ostrożniej stosu¬je się obecnie zabiegi chirurgiczne. Każda operacja powoduje zmiany w funkcjonalnej całości. Tworzy rany, a potem blizny, wywołujące kolejny ból i następne zaburzenia!

BÓLE KRĘGOSŁUPA, FAKTY I MITY, LECZENIE KRĘGOSŁUPA, PORADY, REHABILITACJA, SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA, UNCATEGORIZED

Leave your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

Blue Taste Theme created by Jabox