Jak wybrać „dobrego” fizjoterapeutę? – 6 praktycznych wskazówek!

By dawid2 Comments

Każdy z nas ma wiele możliwości, co do wyboru swojego indywidualnego fizjoterapeuty.
 
Niezależnie w jakiej sytuacji życiowej się znajdziemy, warto mięć swojego stałego zaufanego fizjoterapeutę, który doskonale zna Twój kręgosłup i ciało.

Możesz nagle znaleźć sie w potrzebie skorzystania z usług świadczonych przez fizjoterapeutę jak np. doznałeś urazu podczas wypadku samochodowego, przewróciłeś się w pracy albo po prostu ból od dłuższego czasu Cię nie opusza. Może to być ból pleców, głowy itp. Niezależnie od Twojej historii fizjoterapeuta może Ci pomóc.
 
Podam Ci kilka pomocnych wskazówek jak wybrać najlepszego fizjoterapeute dla Ciebie!
 
 
Certyfikaty – Twój fizjoterapeuta powinnien legitymować się przede wszystkim ukończeniem uczelni wyższej ze specjalności fizjoterapia oraz powinien ciągle podnosić swoje kwalifikacje na licznych kursach zagranicznych które nie raz trwają po 3-4 lata jeden. To daje Ci dodatkowo pewność, że leczony jesteś nowoczesną terapią, która jest stosowana z powodzeniem za granica.
 
Czas – Twój fizjoterapeuta jest do Twojej dyspozycji nie tylko po zamknięciu drzwi z jego gabinetu, lecz dla Ciebie dostępny  jest 24h na dobę. W każdej chwili możesz skorzystać z jego wskazówek nawet jeżeli dzieli Was odległość.
 
Sprzęt - Twój fizjoterapeuta w swoim gabinecie powinnien mieć nowoczesny sprzęt do fizykoterapii, gdyż świadczy to o dobrej jakości wykonywanego zabiegu.
 
Zdrowie pacjenta – Twój fizjoterapeuta, wie jak zadbać o Twoje zdrowie i będzie z Tobą ćwiczył by osiągnąć postawione cele. Terapeuta wyjaśni Ci plan, jak można Ci pomóc w całym procesie leczenia. Powinien dać Ci ćwiczenia do domu, dzięki którym sam będziesz mógł złagodzić trapiący Cię ból.
 
Opinia – Najlepiej zasięgnąć opini o danym fizjoterapeucie poprzez znajomych,lekarzy itp. Najlepszą rekomendacją są bowiem osoby, które zostały wyleczone.
 
Strona internetowa – bardzo wiele informacjo o dobrym fizjoterapeucie znajdziesz na jego stronie internetowej. To doskonały sposób by porównać kwalifikacje i odbyte szkolenia spośród różnych terapeutów i wybrać wg Ciebie najlepszego i najbardziej wykwalifikowanego.

 
PORADY, UNCATEGORIZED

2 Comments to “Jak wybrać „dobrego” fizjoterapeutę? – 6 praktycznych wskazówek!”

  1. notka jest super, wielkie dzieki za jej zamieszczenie. Mysle, ze nie tylko ja bardzo z niej skorzystam. Zycze wielu czytelnikow i jeszcze raz dziekuje.

  2. Witam. Serio cieszę się, że tu trafiłam. Stało się to przypadkowo w trakcie przekopywania neta w poszukiwaniu czegoś o turystyce. Super, że ktoś omawia interesującą mnie tematykę i to w dodatku robi to w lekki sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie blokowany lub limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę :( P.S. Jeśli mogłabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze delikatnie popracować nad szatą graficzną. Pozdrawiam Karina Majewska

Leave your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

Blue Taste Theme created by Jabox