Co to jest HYDROTERAPIA?

By dawidNo Comments

Hydroterapia to inaczej wodolecznictwo. Jest to dział fizjoterapii, który wykorzystuje metodę leczenia bodźcowego, która polega na stosowaniu wody ( na zewnątrz) w różnych postaciach: ciekłej, stałej lub gazowej. Podstawą tej metody jest odpowiednie dobranie temperatury wody oraz ciśnienia.

Hydroterapia jest metoda niwelowania napięcia spowodowanego stresem oraz czynników związanych ze stresem, tj. ból głowy, nadciśnienie.  Zabiegi hydroterapii powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Ciepło wytwarza naturalne środki przeciwbólowe, które docierają do  mięśni  i stawów, które zostały nadwyrężone, uszkodzone lub naciągnięte.

 

Komu poleca się stosowanie zabiegów hydroterapii?


Przede wszystkim metoda leczniczego działania wody wskazana jest dla osób, które odczuwają ból kręgosłupa, cierpią na bóle reumatyczne czy mają zaburzenia krążenia.
Hydroterapia jest doskonałą metoda walki z bezsennością, z zaburzeniami ruchu oraz jest doskonałym sposobem walki z otyłością i nadwagą.


Ciepła kąpiel jest doskonałą formą rozluźnienia i relaksu dla przyszłych mam w szczególności tych które są w 3 trymestrze ciąży. Jak wiadomo przesiadywanie w wannie z ciepłą woda dodatkowo wzbogaconą olejkami eterycznymi – może przyszłą mamę wprowadzić w nastrój rozluźnienia po całym dniu. Ciepła woda rozluźnia także kręgosłup, który również jest zmęczony utrzymywaniem ciężaru brzuszka mamy. Uwaga! Zbyt gorąca woda może więcej zaszkodzić, niż pomóc: może wywołać poród, silne skurcze i krwawienie.

Kąpiel w wannie powinna trwać 15 min. – po wyżej tego czasu możemy odczuwać większe zmęczenie, aniżeli odprężenie.

 

Hydroterapia zalecana jest osobom, które:


•    mają problemy z kręgosłupem,
•    cierpią na bóle reumatyczne,
•    zaburzenia krążenia,
•    bezsenność,
•    choroby układu ruchowego,
•    mają nadwagę lub cellulitis.

 

 

 

BÓLE KRĘGOSŁUPA, LECZENIE KRĘGOSŁUPA, ODCHUDZANIE, PORADY, UNCATEGORIZED

Leave your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

Blue Taste Theme created by Jabox