Ćwiczenia na ból pleców- Łatwy sposób na zwiększenie stabilności i wytrzymałości mięśni grzbietu.

By dawidNo Comments

   Wytrzymałości mięśni grzbietu pomaga zwiększyć jego stabilność i równowagę.

   Wytrzymałe i stabilne mięśnie grzbietu pomogą ci uniknąć bólu pleców. Więc, zadbaj o swoje plecy!

 

   Założę się, że wolałbyś mieć gotowe rozwiązanie dla poprawy wytrzymałości i stabilności mięśni grzbietu, aby uniknąć bólu pleców.

Czy nie było by miło, gdyby proste i gotowe rozwiązanie było w naszych rękach?

    Może już jest! Na przykład duża  piłka do ćwiczeń leżąca w rogu twojego pokoju. Bądź specjalistyczna piłka rehabilitacyjna w gabinecie twojego fizjoterapeuty.

   Fizjoterapeuci wykorzystują piłki do ćwiczeń (nazywają je piłkami stabilności) od dłuższego czasu, aby pomóc swoim pacjentom zwiększyć stabilność i wytrzymałość mięśni grzbietu. Jest wiele, wiele wspaniałych ćwiczeń wykorzystujące unikalne cechy wypełnionej powietrzem piłki, które pomogą ci zbudować mięśnie grzbietu „ ze stali”, lub przynajmniej zwiększyć ich wytrzymałość na tyle, aby swobodnie wykonywać czynności dnia codziennego bez objawów bólowych.

 Proste? Obiecuje Ci, że to proste. Oto one, tylko w dwóch etapach:

Krok 1: Przynieś do tych ćwiczeń napompowaną piłkę (zielony jest opcjonalny średnica 65 cm) .

Krok 2: Usiądź na szczycie piłki do ćwiczeń.

Wystarczająco proste?

    Nie, nie żartuje. Prawda jest taka, nie zamierzamy zwiększyć siły tych mięśni, żeby były twarde jak głaz, tylko stopniowo zwiększyć ich wytrzymałość i stabilność w czynnościach dnia codziennego.

Nadal mi nie wierzysz? Oto jak to działa.

   Kiedy siedzisz w normalnym fotelu, w takim, w jakim siedzisz w tej chwili, twoje ciało nie musi nic robić. Po prostu siedzi.

   Siedzisz na piłce do ćwiczeń i starasz się utrzymać równowagę. Nagle Twoje ciało musi korzystać ze wszystkich mięśni grzbietu i mięśni brzucha do korygowania bardzo małych wychwiań w celu utrzymania równowagi. Nazywa się to „aktywnym siedzeniem”, ponieważ Twoje mięśnie faktycznie pracują, aby utrzymać ciało w prawidłowym położeniu. 

  Podczas pierwszej próby siedzenia na piłce może się okazać, że po pewnym czasie staje się to niewygodne, ponieważ organizm nie jest przyzwyczajony do pracy, a tylko do bezczynnego pozostawania w pozycji siedzącej. Jeżeli wytrzymujesz tylko 5 minut podczas pierwszej próby siedzenia, wówczas siedź na niej przez 5 minut. Następnym razem spróbuj wytrzymać o minutę lub dwie więcej.

    Z czasem, gdy Twoje mięśnie stają się bardziej wytrzymałe, a Ty zyskujesz większą stabilność i równowagę od codziennego siedzenia na piłce do ćwiczeń, będziesz w stanie komfortowo zwiększać ilość czasu spędzonego na piłce. Po pewnym czasie, gdy będziesz umiał utrzymać się na piłce 20 minut lub dłużej, wówczas rzeczywiście stanie się dla Ciebie zabawą balansowanie i kołysanie się na piłce.

To wspaniałe uczucie,  zapewnia wytrzymałe mięśnie i dobry trening – a najważniejsze jest to, że wcale nie czujesz że ćwiczysz!:) 

   Dodatkowy atut to taki, że ćwiczenia nie zajmują Ci dużo czasu, więc odsuń swoje krzesło na bok i zacznij używać zamiast niego piłkę do ćwiczeń.

 Istnieje kilka czynników, przy wyborze piłki do ćwiczeń.

   Najpierw wybierz odpowiednią wysokość dla Ciebie. Biodra i kolana powinny tworzyć kąt 90 stopni, gdy stopy płasko spoczywają na podłodze. Innymi słowy, uda powinny być równolegle do podłogi siedząc na piłce. Pamiętaj, aby unikać noszenia ostrych przedmiotów, które mogłyby przebić piłkę, kiedy na niej siedzisz.   

 

 

 

BÓLE KRĘGOSŁUPA, ĆWICZENIA, FITNESS, LECZENIE KRĘGOSŁUPA, ODCHUDZANIE, PORADY, ZDROWIE I URODA

Leave your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <font color="" face="" size=""> <span style="">

Blue Taste Theme created by Jabox